Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија

Музички времеплов
  • 2003 - Massive Attack доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘100th Window’.
  • 1985 - Bruce Springsteen го добива првиот американски бр.1 албум 'Born In The USA'.
  • 1985 - USА No.1 Wham! Featuring George Michael 'Careless Whisper'
  • 1982 - UK No.1 The Jam 'A Town Called Malice'/ 'Precious'
  • 1961 - Роден е Andy Taylor, гитарист во Duran Duran и во Power Station (1985 UK No.14 'Some Like It Hot').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје