Контакти

Контакт Форма

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

Контакт адреса

Антена 5 Радио Македонија

Тетовска 35,
1000 Скопје, Македонија.
Телефон: +389 2 311 1911

Музички времеплов
  • 1982 - UK No.1 The Jam 'A Town Called Malice'/ 'Precious'
  • 2003 - 50 Cent доаѓа на првото место на американската албумска листа со ‘Get Rich or Die Tryin’.
  • 1967 - UK No.1 Petula Clark 'This Is My Song'
  • 2003 - Massive Attack доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘100th Window’.
  • 1961 - Роден е Andy Taylor, гитарист во Duran Duran и во Power Station (1985 UK No.14 'Some Like It Hot').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје