Музички времеплов


 • 2004 - Green Day се искачуваат на првото место на британската албумска листа со седмиот албум ‘American Idiot’.
 • 1987 - Michael Jackson започнува 6-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Bad'.
 • 1968 - Членот на Rolling Stoneѕ, Brian Jones добива казна поради поседување канабис.
 • 1948 - Родена е пејачката и актерка Olivia Newton-John.
 • 1945 - Роден е Bryan Ferry, вокалист во Roxy Music и соло изведувач. Еве го со Roxy Music и Avalon.
 • 1943 - Роден е пејачот и клавијатурист Georgie Fame. 'The Ballad Of Bonnie and Clyde'
Музички времеплов
 • 1968 - Членот на Rolling Stoneѕ, Brian Jones добива казна поради поседување канабис.
 • 1987 - Michael Jackson започнува 6-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Bad'.
 • 1945 - Роден е Bryan Ferry, вокалист во Roxy Music и соло изведувач. Еве го со Roxy Music и Avalon.
 • 2004 - Green Day се искачуваат на првото место на британската албумска листа со седмиот албум ‘American Idiot’.
 • 1943 - Роден е пејачот и клавијатурист Georgie Fame. 'The Ballad Of Bonnie and Clyde'
 • Повеќе
Фреквенции
Скопје