Емисии


Утринско возење

Емисија наменета е за сите ранобудници, со кои заедно го пиеме утринското кафе и се расонуваме со најубавите хитови на Антена5. Ве информираме како да се облечете пред да излезете од дома, зависно од временските услови и секако на кои патни правци да внимавате доколку патувате некаде. Информации за настаните од културата, спортот, репертоари на кина, театри, концерти итн.
Водител: Тони
Термин: од понеделник до петок од 06.50 до 08.00 часот
Музички времеплов
  • 1942 - Роден е најуспешниот композитор на сите времиња, член на Beatles и Wings, Paul McCartney.
  • 1977 - Албумот на Beatles 'Live At The Hollywood Bowl' доаѓа на првото место на британската листа.
  • 2000 - Се известува дека годишно се продаваат по 500 милиони пиратски дискови, што музичката индустрија ја чини загуба од 3 милијарди фунти.
  • 1988 - USА No.1 Rick Astley 'Together Forever'
  • 1955 - UK No.1 Jimmy Young 'Unchained Melody'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје