Емисии


Попладневно возење

Идеална емисија со која се дружите во периодот кога се враќате од работа. Многу музика, информации кои се од полза за сите кои во моментот на слушањето се во своите автомобили и патуваат некаде, информации од show-бизнисот, спортот и жолтиот печат.
Водител: Борис
Термин: од понеделник до петок од 15 до 17 часот
Музички времеплов
  • 1955 - UK No.1 Jimmy Young 'Unchained Melody'
  • 2002 - На U2 решаваат да не го рушат студиото во Даблин во кое се снимани албумите ‘All That You Can't Leave Behind’ и ‘Pop’, зашто 8.000 обожаватели потпишуваат online петиција за да ги спречат во идејата.
  • 1942 - Роден е најуспешниот композитор на сите времиња, член на Beatles и Wings, Paul McCartney.
  • 1988 - USА No.1 Rick Astley 'Together Forever'
  • 1977 - US No.1 Fleetwood Mac 'Dreams'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје