Емисии


Музички времеплов
  • 1974 - Bob Dylan го добива првиот американски бр.1 албум 'Planet Waves'.
  • 1985 - Bruce Springsteen го добива првиот американски бр.1 албум 'Born In The USA'.
  • 1962 - Роден е Tony Kylie од Blow Monkeys (1987 UK No.5 'It Doesn't Have To Be This Way').
  • 1991 - UK No.1 Simpsons 'Do The Bartman'
  • 1985 - USА No.1 Wham! Featuring George Michael 'Careless Whisper'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје