Антена 5 Тим

Lefonque

Зоран Георгиев

Ди Џеј

Стил
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1959 - UK No.1 Shirley Bassey 'As I Love You'
  • 1991 - Queen го добиваат седмиот британски бр.1 албум 'Innuendo'.
  • 1962 - Роден е Tony Kylie од Blow Monkeys (1987 UK No.5 'It Doesn't Have To Be This Way').
  • 1991 - UK No.1 Simpsons 'Do The Bartman'
  • 1935 - Роден е Sonny Bono (1965 UK & USА No.1 'I Got You Babe' со Cher). Станува и американски пратеник во Стејт Департментот.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје