The Revivalists - Wish I Knew You


Музички времеплов
  • 1935 - Роден е Sonny Bono (1965 UK & USА No.1 'I Got You Babe' со Cher). Станува и американски пратеник во Стејт Департментот.
  • 1985 - USА No.1 Wham! Featuring George Michael 'Careless Whisper'
  • 1967 - UK No.1 Petula Clark 'This Is My Song'
  • 1982 - UK No.1 The Jam 'A Town Called Malice'/ 'Precious'
  • 1962 - Роден е Tony Kylie од Blow Monkeys (1987 UK No.5 'It Doesn't Have To Be This Way').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје