Pink - What About Us


Музички времеплов
  • 2003 - Креаторот на шоуто за нови таленти Pop Idol, Simon Fuller станува првиот британски менаџер по менаџерот на Beatles, Brian Epstein, чии изведувачи ги држат истовремено првите три места на американската синглска листа. Fuller кој претходно беше заслужен за успехот на Spice Girls и S Club 7, стоеше и позади успехот на Clay Aiken и Ruben Studdard. Во текот на 2003 година низ светот продал над 10 милиони плочи и имал 96 бр.1 синглови и во текот на својата кариера остварил 79 бр.1 албуми на американската и британската топ листа. Со богатство од 90 милиони фунти, станува дел од најбогатите луѓе во В.Британија.
  • 1988 - USА No.1 Rick Astley 'Together Forever'
  • 1975 - Elvis Presley прави затегнување на лицето во болница во Мемфис.
  • 1942 - Роден е најуспешниот композитор на сите времиња, член на Beatles и Wings, Paul McCartney.
  • 1977 - US No.1 Fleetwood Mac 'Dreams'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје