Dua Lipa - New Rules


Музички времеплов
  • 2002 - На U2 решаваат да не го рушат студиото во Даблин во кое се снимани албумите ‘All That You Can't Leave Behind’ и ‘Pop’, зашто 8.000 обожаватели потпишуваат online петиција за да ги спречат во идејата.
  • 1983 - Швајцарскиот бенд Yello го издаваат првиот тродимензионален диск со слики. Се продава за 3-Д очила.
  • 1988 - USА No.1 Rick Astley 'Together Forever'
  • 1942 - Роден е најуспешниот композитор на сите времиња, член на Beatles и Wings, Paul McCartney.
  • 2000 - Се известува дека годишно се продаваат по 500 милиони пиратски дискови, што музичката индустрија ја чини загуба од 3 милијарди фунти.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје