Camila Cabello feat. Young Thug - Havana


Музички времеплов
  • 1983 - Швајцарскиот бенд Yello го издаваат првиот тродимензионален диск со слики. Се продава за 3-Д очила.
  • 1961 - Родена е Alison Moyet, членка на Yazoo (1982 UK No.2 'Only You') и соло изведувачка (1985 UK No.2 'That Ole Devil Called Love').
  • 1977 - US No.1 Fleetwood Mac 'Dreams'
  • 1955 - UK No.1 Jimmy Young 'Unchained Melody'
  • 1977 - Албумот на Beatles 'Live At The Hollywood Bowl' доаѓа на првото место на британската листа.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје