Zayn Malik feat. Sia - Dusk Till Dawn


Музички времеплов
  • 1988 - USА No.1 Rick Astley 'Together Forever'
  • 1977 - US No.1 Fleetwood Mac 'Dreams'
  • 2000 - Се известува дека годишно се продаваат по 500 милиони пиратски дискови, што музичката индустрија ја чини загуба од 3 милијарди фунти.
  • 1983 - Швајцарскиот бенд Yello го издаваат првиот тродимензионален диск со слики. Се продава за 3-Д очила.
  • 1957 - Роден е Tom Bailey, вокалист и клавијатурист во Thompson Twins (1984 UK No.2 'You Take Me Up', 1984 US No.3 'Hole Me Now').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје