Sam Smith - Too Good At Goodbyes


Музички времеплов
  • 1959 - UK No.1 Shirley Bassey 'As I Love You'
  • 1975 - Cher започнува сопствено неделно едночасовно музичко-комично шоу на CBS.
  • 1956 - Роден е James Ingram (1987 UK No.8 со Linda Ronstadt - 'Somewhere Out There', 1990 USА No.1 'I Don't Have The Heart').
  • 1985 - Bruce Springsteen го добива првиот американски бр.1 албум 'Born In The USA'.
  • 1991 - Queen го добиваат седмиот британски бр.1 албум 'Innuendo'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје