Плеј листа 19.02.2018


New Rules
Dua Lipa
31
Havana
Camila Cabello feat. Young Thug
23
Wish I Knew You
The Revivalists
9
Dum Dum
Kideko x Tinie Tempah x Becky G
17
What About Us
Pink
18
Lonely Together
Avicii feat. Rita Ora
14
Mind If I Stay
Kadebostany
3
Feel It Still
Portugal. The Man
13
Look What You Made Me Do
Taylor Swift
4
Too Good At Goodbyes
Sam Smith
3
Dusk Till Dawn
Zayn Malik feat. Sia
13
My Man
Parov Stelar
7
Музички времеплов
  • 1977 - 20 Golden Greats' на Shadows започнува 6-неделен престој на првото место на британската албумска листа.
  • 1983 - UЅА No.1 Patti Austin & James Ingram 'Baby Come To Me'
  • 1995 - Roxette стануваат првите западни музичари по George Michael, кои настапуваат во Пекинг. Пред нив George Michael настапил во 1984 година на Кинеската Нова Година.
  • 1957 - UK No.1 Tab Hunter 'Young Love'
  • 1966 - UЅА No.1 Lou Christie 'Lighnin' Strikes'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје