Плеј листа 16.07.2018


New Rules
Dua Lipa
45
Havana
Camila Cabello feat. Young Thug
30
Wish I Knew You
The Revivalists
13
Dum Dum
Kideko x Tinie Tempah x Becky G
21
What About Us
Pink
20
Lonely Together
Avicii feat. Rita Ora
23
Mind If I Stay
Kadebostany
6
Feel It Still
Portugal. The Man
16
Look What You Made Me Do
Taylor Swift
6
Too Good At Goodbyes
Sam Smith
5
Dusk Till Dawn
Zayn Malik feat. Sia
18
My Man
Parov Stelar
11
Музички времеплов
  • 1972 - На концерт во Вашингтон, Smokey Robinson го има последниот настап со Miracles.
  • 1995 - Рап пејачката Queen Latifah станува жртва на неуспешен обид за кражба на автомобил. Нејзиниот телохранител е застрелан и завршува со повреди.
  • 1995 - Wayne Osmond е подложен на операција на тумур на мозокот.
  • 2000 - USА No.1 Matchbox 20 'Bent'
  • 2000 - Coldplay доаѓаат на првото место на британската албумска листа со дебито 'Parachutes'. Trouble
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје