Топ 10 @ 10 09.07.2018


1
I Need Your Lovin' (Momo Khani & Meindel Remake)
Casanovy
| 1 Недела во листата
1
2
Buggin (Original Mix)
Hot Since 82 feat. Jem Cooke
| 1 Недела во листата
2
3
Turbulent Times (Armonica Remix)
Dele Sosimi, Armonica
2 | 2 Недели во листата
0
4
Blade Runner (Maceo Plex Renaissance Remix)
Remake
| 1 Недела во листата
0
5
Salomeya (Original Mix)
Modd
3 | 2 Недели во листата
0
6
Krunk (Original Mix)
Hraach & Armen Miran
| Недела во листата
0
7
Anbar Original Mix
D-Formation
4 | Недели во листата
0
8
Loveland feat. Lillia (Original Mix)
Joeski, Doc Martin
3 | Недели во листата
0
9
Newman NYC
Breath Of The Souls (Original Mix)
5 | Недели во листата
0
10
Sondela (Original Mix)
David Mayer, Floyd Lavine feat. Xolisa
3 | Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 2000 - Corrs покреваат петиција до Европската комисија за запирање на интернет пиратеријата. Manic Street Preachers и Spice Girls исто ги ставаат своите имиња на петицијата.
  • 1995 - Wayne Osmond е подложен на операција на тумур на мозокот.
  • 1995 - Рап пејачката Queen Latifah станува жртва на неуспешен обид за кражба на автомобил. Нејзиниот телохранител е застрелан и завршува со повреди.
  • 2000 - Coldplay доаѓаат на првото место на британската албумска листа со дебито 'Parachutes'. Trouble
  • 1994 - Саундтракот на филмот 'The Lion King' започнува 9-неделен престој на првото место на американската албумска листа. Elton John - Can You Feel The Love Tonight
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје