Мак Топ 5 16.09.2018


1
Ко да нема утре ден
Магдалена Цветкоска Ена
3 | 2 Недели во листата
37
2
Намини ноќва
Панче Касапски
1 | 4 Недели во листата
5
3
Ти си моја победа
Симона Поповска
| 3 Недели во листата
15
4
Еуфорија
Александра Јанева + Наташа Малинкова
2 | 5 Недели во листата
22
5
Заборавам
DS Collective ft. Eleni
| 1 Недела во листата
49
Музички времеплов
  • 1975 - Elton John добива ѕвезда на холивудската Патека на славните.
  • 1990 - Mick Jagger се жени со Jerry Hall. Во 1999 година бракот е прогласен за неважечки, зашто 6-часовната венчавка никогаш не била регистрирана.
  • 2001 - Британскиот поп могул Jonathan King добива 7-годишна затворска казна поради сексулана злоупотреба на 6 момчиња.
  • 1992 - UK No.1 Charles & Eddie 'Would I Lie To You'
  • 1965 - Родена е Bjork Gudmundsdottir, членка на Sugarcubes. 'It's Oh So Quite'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје