Хит Парада 16.06.2018


1
Us
James Bay & Alicia Keys
1 | 3 Недели во листата
2
2
Sangria Wine
Pharrell Wiliams & Camila Cabello
1 | 4 Недели во листата
3
3
El baño
Enrique Iglesias feat Bad Bunny
| 5 Недели во листата
1
4
Best is yet to come
Mathieu Koss & Joan Alasta
1 | 3 Недели во листата
0
5
Shotgun
George Ezra
2 | 3 Недели во листата
2
6
Familiar
Liam Payne & J Balvin
2 | 8 Недели во листата
4
7
I Like It
Cardi B, Bad Bunny & J Balvin
3 | 2 Недели во листата
0
8
Girls Like You
Marоon 5 feat Cardi B
3 | 2 Недели во листата
3
9
Phara-Oh
Dole & Kom ft. Anduze vs Narcoticism Mashup
7 | 2 Недели во листата
2
10
You Deserve Better
James Arthur
| 1 Недела во листата
0
11
Move to Miami
Enrique Iglesias feat Pitbul
1 | 5 Недели во листата
2
12
I’ll Be There
Jess Glynne
6 | 6 Недели во листата
1
13
Solo
Clean Bandit feat Demi Lovato
5 | 4 Недели во листата
6
14
Who Loves The Sun
Nu & Jo Ke
1 | 2 Недели во листата
0
15
Rise
Jonas Blue feat. Jack and Jack
3 | 2 Недели во листата
1
16
Remind Me To Forget
Kygo feat Miguel
| 1 Недела во листата
0
17
Alone
Halsey feat. Big Sean & Stefflon Don
8 | 9 Недели во листата
0
18
Entertainer
ZAYN
5 | 3 Недели во листата
0
19
2002
Anne‐Marie
2 | 8 Недели во листата
1
20
Youngblood
5 Seconds of Summer
1 | 2 Недели во листата
0
21
Spread Love
Boston Bun feat Dvno
| 1 Недела во листата
0
22
Jackie Chan
Tiesto feat. Dzeko & Post Malone
| 1 Недела во листата
1
23
Youth
Shawn Mendes feat. Khalid
4 | 6 Недели во листата
1
24
Philly Forget Me Not
Daryl Hall & John Oates Feat. Train
4 | 3 Недели во листата
0
25
One Kiss
Calvin Harris & Dua Lipa
3 | 10 Недели во листата
5
26
Back To You
Selena Gomez
1 | 4 Недели во листата
1
27
Let Me
Zayn
13 | 9 Недели во листата
0
28
Pink Lemonade
James Bay
4 | 11 Недели во листата
0
29
X
Nicky Jam & J Balvin
6 | 4 Недели во листата
3
30
Insane
Mark Azekko ft. Misha Miller
4 | 6 Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1944 - Роден е Ray Davies, гитарист и вокалист во Kinks (1964 UK No.1 & US No.7 'You Really Got Me', 1967 UK No.2 'Waterloo Sunset' и уште 19 други британски топ 40 хитови).
  • 1986 - Genesis го добиваат 4-от британски бр.1 албум 'Invisible Touch'.
  • 1966 - Tom Jones заработува 14 крпеници на чело по сообраќајка во Лондон.
  • 2001 - На 83 години умира во сон блуз пејачот и гитарист John Lee Hooker.
  • 1945 - Роден е Chris Britton, гитарист во Troggs (1966 US No.1 & UK No.2 'Wild Thing').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје