Најбарани 16.07.2018


1
Остави ме да бидам
My Tear
305
2
Дај некој благослов
FIN Project & Vasko Atanasoski ft. Tena Rak
133
3
Дијамант
ДНК
29
4
Што бараш ти во моја песна
Нокаут и Игор Џамбазов
11
5
Главен град на тагата
Владо Јаневски
9
6
Familiar
Liam Payne & J Balvin
6
7
Only You
Cheat Codes & Little Mix
6
8
I Like It
Cardi B, Bad Bunny & J Balvin
5
9
Girls Like You
Marоon 5 feat Cardi B
4
10
Ring Ring
Jax Jones feat Mabel & Rich The Kid
4
11
Youngblood
5 Seconds of Summer
2
12
Born To Be Yours
Kygo & Imagine Dragons
2
13
Ocean
Martin Garrix feat. Khalid
2
14
Let Me Live
Major Lazer & Rudimental feat. Anne-Marie & Mr Eazi
2
15
Buggin (Original Mix)
Hot Since 82 feat. Jem Cooke
2
16
Us
James Bay & Alicia Keys
1
17
Move to Miami
Enrique Iglesias feat Pitbul
1
18
Who Loves The Sun
Nu & Jo Ke
1
19
Rise
Jonas Blue feat. Jack and Jack
1
20
2002
Anne‐Marie
1
Музички времеплов
  • 2000 - Corrs покреваат петиција до Европската комисија за запирање на интернет пиратеријата. Manic Street Preachers и Spice Girls исто ги ставаат своите имиња на петицијата.
  • 1972 - На концерт во Вашингтон, Smokey Robinson го има последниот настап со Miracles.
  • 1994 - Саундтракот на филмот 'The Lion King' започнува 9-неделен престој на првото место на американската албумска листа. Elton John - Can You Feel The Love Tonight
  • 2000 - Coldplay доаѓаат на првото место на британската албумска листа со дебито 'Parachutes'. Trouble
  • 1995 - Рап пејачката Queen Latifah станува жртва на неуспешен обид за кражба на автомобил. Нејзиниот телохранител е застрелан и завршува со повреди.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје