Најбарани 19.11.2018


1
The Pale Blue Dot (Original Mix)
AgainstU
163
2
Waste It On Me
Steve Aoki feat. BTS
100
3
Заборавам
DS Collective ft. Eleni
49
4
Ко да нема утре ден
Магдалена Цветкоска Ена
36
5
Еуфорија
Александра Јанева + Наташа Малинкова
22
6
Ти си моја победа
Симона Поповска
14
7
Намини ноќва
Панче Касапски
5
8
Paradise
Kaz James & Nick Morgan
4
9
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
4
10
Without Me
Halsey
3
11
Thunderclouds
LSD feat. Sia, Diplo & Labrinth
3
12
Woman Like Me
Little Mix feat Nicki Minaj
3
13
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
3
14
Polaroid
Jonas Blue feat. Liam Payne & Lennon Stella
3
15
Mia
Bad Bunny feat. Drake
2
16
Moves
Olly Murs and Snoop Dogg
2
17
Taki Taki
DJ Snake, Ozuna, Selena Gomez & Cardi B
2
18
Valentine
5 Seconds of Summer
2
19
Indenait (Original Mix)
Edu Imbernon
2
20
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
2
Музички времеплов
  • 1994 - Членот на Crosby Stills & Nash, David Crosby преживува успешна трансплантација на црниот дроб. Дробот на Crosby бил оштетен од претерано конзумирање алкохол и од дрога.
  • 2003 - Полицијата го апси Michael Jackson поради обвинувањата за сексуална злоупотреба на 12 -годишно момче.
  • 1955 - Во Sun студијата во Мемфис, Carl Perkins ја снима рокенрол класиката 'Blue Suede Shoes'.
  • 1990 - Pia King, сопругата на лидерот на Level 42, Mark King, бара забрзан развод откако сопругот ја изневерил со дадилката на нивните деца.
  • 1988 - UK No.1 Robin Beck 'First Time'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје