Музички времеплов


 • 1999 - Религиозните групации од средна Америка сметаат дека фотографиите на Britney Spears објавени во магазинот Rolling Stone, поттикнуваат детска порнографија. На фотките Britney е претставена со минимум облека на себе во својата спална соба
 • 1995 - Членот на Public Enemy, Flavor Flav си ги крши двете раце како последица на сообраќајка со мотор.
 • 1986 - Во Лондон е премиерата на филмот 'Sid And Nancy', базиран на животот на Sid Vicious од Sex Pistolѕ.
 • 1971 - На NBC стартува шоуто на Carpenters, 'Make Your Own Kind Of Music'.
 • 1964 - Роден е Chris Cornell, вокалист и гитарист во Soundgarden. 'Superunknown'
 • 1947 - Роден е легендарниот гитарист Carlos Santana. Еве го заедно со Rob Thomas во Smooth.
 • 1945 - Родена е Kim Carnes, најпозната по хитот 'Betty Davis Eyes'.
Музички времеплов
 • 1995 - Членот на Public Enemy, Flavor Flav си ги крши двете раце како последица на сообраќајка со мотор.
 • 1945 - Родена е Kim Carnes, најпозната по хитот 'Betty Davis Eyes'.
 • 1971 - На NBC стартува шоуто на Carpenters, 'Make Your Own Kind Of Music'.
 • 1986 - Во Лондон е премиерата на филмот 'Sid And Nancy', базиран на животот на Sid Vicious од Sex Pistolѕ.
 • 1964 - Роден е Chris Cornell, вокалист и гитарист во Soundgarden. 'Superunknown'
 • Повеќе
Фреквенции
Скопје