Нови Синглови

MAROON 5 ft. KENDRICK LAMAR - Don't Wanna Know

Ова не е првата соработка помеѓу Maroon 5 и Kendrick Lamar. Сигурно се сеќавате на заедничката песна од 2013 година, “YOLO”.
Сепак се чини дека се поуспешни во “Don’t Wanna Know”, сингл кој ќе се најде на новиот албум на бендот.

17.10.2016
Музички времеплов
  • 1974 - На 75 години умира композиторот и пијанист Duke Ellington. Соработувал со Louis Armstrong, Ella Fitzgerald, Dizzy Gillespie и Billie Holiday.
  • 1997 - USА No.1 Hanson 'MMMBop'
  • 1969 - US No.1 Beatles 'Get Back'
  • 1969 - Bob Dylan го добива четвртиот британски бр. 1 албум 'Nashville Skyline'.
  • 1962 - UK No.1 Elvis Presley 'Good Luck Charm'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје