Емисии


Флешбек

Можност да се присетите на старите добри хитови. Двочасовно дружење со музиката од 70-те, 80-те, 90-те во избор на Баже
Водител: Баже
Термин: сабота од 20 до 23 часот
Музички времеплов
  • 2003 - Paul McCartney за првпат настапува во Русија. На Црвениот плоштад во Москва се собрале 20.000 обожаватели.
  • 1969 - Bob Dylan го добива четвртиот британски бр. 1 албум 'Nashville Skyline'.
  • 1969 - US No.1 Beatles 'Get Back'
  • 1980 - Обожавателите на Genesis масовно купуваат влезници за концертот во Лос Анџелес, откако дознаваат дека самите членови ги продаваат билетите.
  • 1967 - Роден е раперот Heavy D (1991 UK No.2 'Now That We Found Love').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје