Антена 5 Тим

DJ Panco

Владимир Блажев

Програмски реализатор, Ди Џеј

zipzapshow@antenna5.fm
Стил
hip hop, rnb
Фаворити
Специјалност
DJ
Песни
Музички времеплов
  • 1997 - USА No.1 Hanson 'MMMBop'
  • 1969 - Bob Dylan го добива четвртиот британски бр. 1 албум 'Nashville Skyline'.
  • 2003 - Paul McCartney за првпат настапува во Русија. На Црвениот плоштад во Москва се собрале 20.000 обожаватели.
  • 1941 - Роден е американскиот фолк пејач, текстописец и големо влијание на Beatles и Rolling Stones, Robert Zimmerman, попознат како Bob Dylan.
  • 1967 - Роден е раперот Heavy D (1991 UK No.2 'Now That We Found Love').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје