Антена 5 Тим

Ива

Ивана Србиноска

Музички новинар

iva@antenna5.fm
Стил
Pop, rock, dance
Фаворити
Robbie Williams, Red Hot Chili Peppers, The National
Специјалност
Музички новинар
Песни
Robbie Williams- Feel, Stereophonics- Maybe Tomorrow; Malcolm McLaren- Jazz is Paris
Музички времеплов
  • 1990 - Pia King, сопругата на лидерот на Level 42, Mark King, бара забрзан развод откако сопругот ја изневерил со дадилката на нивните деца.
  • 2000 - UK No.1 LeAnn Rimes 'Can't Fight The Moonlight'
  • 1955 - Во Sun студијата во Мемфис, Carl Perkins ја снима рокенрол класиката 'Blue Suede Shoes'.
  • 1988 - UK No.1 Robin Beck 'First Time'
  • 2003 - Полицијата го апси Michael Jackson поради обвинувањата за сексуална злоупотреба на 12 -годишно момче.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје