Антена 5 Тим

Борис

Борис Пауновски

Водител, Музички новинар

boris@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
Depeche Mode, New Order, Morrissey, Duran Duran
Специјалност
англиски фудбал
Песни
Музички времеплов
  • 1996 - UK No.1 Gina G 'Ooh Aah...Just A Little Bit'
  • 1973 - Carole King настапува во Central Park во Њујорк и привлекува 100.000 публика.
  • 1991 - Michael Bolton доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Time, Love and Tenderness'.
  • 2003 - Jemini стануваат првите претставници на В. Британија кои на Евросонгот не добиваат нити еден поен.
  • 1947 - Роден е Mitchel Margo од The Tokens (1961 US No.1 & UK No.11 'The Lion Sleeps Tonight').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје