Alle Farben - Little Hollywood


Музички времеплов
  • 1936 - Роден е Tommy Devito од Four Seasons (1976 UK & US No.1 'December 1963, Oh What A Night').
  • 1993 - Tina Turner доаѓа на првото место на британската албумска лсита со 'What's Love Got To Do With It'.
  • 1987 - Guns N' Roses за првпат настапуваат во В.Британија.
  • 1990 - Prince го одржува првиот од 12-те распродадени концерти во Вембли арената во Лондон.
  • 1965 - USА No.1 Four Tops 'I Can't Help Myself'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје