Armin Van Buuren feat. Josh Cumbee - Sunny Days


Музички времеплов
  • 1969 - Bob Dylan го добива четвртиот британски бр. 1 албум 'Nashville Skyline'.
  • 1974 - На 75 години умира композиторот и пијанист Duke Ellington. Соработувал со Louis Armstrong, Ella Fitzgerald, Dizzy Gillespie и Billie Holiday.
  • 2003 - Paul McCartney за првпат настапува во Русија. На Црвениот плоштад во Москва се собрале 20.000 обожаватели.
  • 1962 - UK No.1 Elvis Presley 'Good Luck Charm'
  • 1980 - Обожавателите на Genesis масовно купуваат влезници за концертот во Лос Анџелес, откако дознаваат дека самите членови ги продаваат билетите.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје