The Revivalists - Wish I Knew You


Музички времеплов
  • 1941 - Роден е американскиот фолк пејач, текстописец и големо влијание на Beatles и Rolling Stones, Robert Zimmerman, попознат како Bob Dylan.
  • 1974 - На 75 години умира композиторот и пијанист Duke Ellington. Соработувал со Louis Armstrong, Ella Fitzgerald, Dizzy Gillespie и Billie Holiday.
  • 1962 - UK No.1 Elvis Presley 'Good Luck Charm'
  • 2000 - Andrea и Sharon Corr од The Corrs колапсираат од преголема жештина во Калифорнија додека го снимале новиот спот.
  • 1969 - Bob Dylan го добива четвртиот британски бр. 1 албум 'Nashville Skyline'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје