Camila Cabello feat. Young Thug - Havana


Музички времеплов
  • 1969 - Bob Dylan го добива четвртиот британски бр. 1 албум 'Nashville Skyline'.
  • 1974 - На 75 години умира композиторот и пијанист Duke Ellington. Соработувал со Louis Armstrong, Ella Fitzgerald, Dizzy Gillespie и Billie Holiday.
  • 1962 - UK No.1 Elvis Presley 'Good Luck Charm'
  • 1997 - USА No.1 Hanson 'MMMBop'
  • 2000 - Судот во Њујорк и дава услов на лидерката на Pretenders, Chrissie Hynde ако сака да и го отфрли обвинението за протестирањето во март против продажбата на природна кожа, ќе мора да биде примерна во следните 6 месеци.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје