Portugal. The Man - Feel It Still


Музички времеплов
  • 2000 - Судот во Њујорк и дава услов на лидерката на Pretenders, Chrissie Hynde ако сака да и го отфрли обвинението за протестирањето во март против продажбата на природна кожа, ќе мора да биде примерна во следните 6 месеци.
  • 1969 - US No.1 Beatles 'Get Back'
  • 1962 - UK No.1 Elvis Presley 'Good Luck Charm'
  • 1967 - Роден е раперот Heavy D (1991 UK No.2 'Now That We Found Love').
  • 2003 - Paul McCartney за првпат настапува во Русија. На Црвениот плоштад во Москва се собрале 20.000 обожаватели.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје