Parov Stelar - My Man


Музички времеплов
  • 1997 - USА No.1 Hanson 'MMMBop'
  • 2000 - Судот во Њујорк и дава услов на лидерката на Pretenders, Chrissie Hynde ако сака да и го отфрли обвинението за протестирањето во март против продажбата на природна кожа, ќе мора да биде примерна во следните 6 месеци.
  • 2000 - Andrea и Sharon Corr од The Corrs колапсираат од преголема жештина во Калифорнија додека го снимале новиот спот.
  • 2003 - Paul McCartney за првпат настапува во Русија. На Црвениот плоштад во Москва се собрале 20.000 обожаватели.
  • 1969 - Bob Dylan го добива четвртиот британски бр. 1 албум 'Nashville Skyline'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје