Мак Топ 5 03.03.2019


1
Откако си негова
Владо Јаневски
2 | 3 Недели во листата
13
2
Без тебе
Филип Јордановски
1 | 3 Недели во листата
1
3
Доволни
Cyrillic ft. Valery
2 | 2 Недели во листата
28
4
Љубов
Гуру Харе и Тамара
2 | 3 Недели во листата
1
5
Модерна љубов
Суперхикс
| 1 Недела во листата
13
Музички времеплов
  • 1972 - Paul Simon го добива првиот соло британски бр.1 албум, со албумот што го носи неговото име. На ЛП-то се наоѓаат хитовите 'Mother And Child Reunion' и 'Me And Julio Down By The School Yard.'
  • 1941 - Роден е соул пејачот Wilson Pickett (1965 UK No.12 & USА No. 21 'In The Midnight Hour' и уште 15-ина USА Top 40).
  • 1959 - Родена е пејачката и актерка Irene Cara (1982 UK No.1 & USА No. 4 'Fame' & 1983 USА No.1 & UK No.2 'Flashdance...What A Feeling').
  • 1963 - Родена е пејачката и поранешна моделка и мисица на САД, Vanessa Williams (1992 USА No.1 & UK No.3 'Save The Best To Last').
  • 1950 - Роден е John Hartman од Doobie Brothers (1979 USА No.1 'What A Fool Believes', 1993 UK No.7 'Long Train Runnin').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје