Во живо Интернет канали

Музички времеплов
  • 1967 - UK No.1 Petula Clark 'This Is My Song'
  • 1991 - Queen го добиваат седмиот британски бр.1 албум 'Innuendo'.
  • 1956 - Роден е James Ingram (1987 UK No.8 со Linda Ronstadt - 'Somewhere Out There', 1990 USА No.1 'I Don't Have The Heart').
  • 1991 - UK No.1 Simpsons 'Do The Bartman'
  • 1935 - Роден е Sonny Bono (1965 UK & USА No.1 'I Got You Babe' со Cher). Станува и американски пратеник во Стејт Департментот.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје