Емисии


Попладневно возење

Идеална емисија со која се дружите во периодот кога се враќате од работа. Многу музика, информации кои се од полза за сите кои во моментот на слушањето се во своите автомобили и патуваат некаде, информации од show-бизнисот, спортот и жолтиот печат.
Водител: Борис
Термин: од понеделник до петок од 15 до 17 часот
Музички времеплов
  • 1976 - Eric Carmen доаѓа на американската листа со најголемиот соло хит "All by Myself".
  • 1956 - USA No1 Elvis Presley “Heartbreak Hotel” 2 w.
  • 1984 - USA No1 Phil Collins “Against All Odds” 3 w.
  • 1959 - роден е Robert Smith од the Cure
  • 1947 - роден е Ален Ворнер гитарист во групата Foundations.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје