Емисии


Флешбек

Можност да се присетите на старите добри хитови. Двочасовно дружење со музиката од 70-те, 80-те, 90-те во избор на Баже
Водител: Баже
Термин: сабота од 20 до 23 часот
Музички времеплов
  • 2003 - James Brown и кантри ѕвездата Loretta Lynn се одликувани за нивниот придонес во американската култура.
  • 2003 - Michael Jackson формално е осуден поради 7 обвиненија за сексуално искористување деца.
  • 1961 - USА No.1 Tokens 'The Lion Sleeps Tonight'
  • 1980 - Родена е Christina Aguilera. What A Girl Wants
  • 2000 - Пејачката и текстописец Kirsty MacColl загинува на 41 година во несреќа на брегот на Мексико, кога јахта удира во чамецот во кој се наоѓала.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје