Антена 5 Тим

Никифор

Никифор Стоилков

Програмски реализатор, Ди Џеј

Еден од најдобрите македонски live act DJ

djniki4100@hotmail.com
Стил
progressive - tech - house
Фаворити
Hernan Cattaneo, John Digweed, Sasha
Специјалност
DJ
Песни
Iio  Rapture (Deep Dish)
Музички времеплов
  • 1984 - USA No1 Phil Collins “Against All Odds” 3 w.
  • 1959 - роден е Robert Smith од the Cure
  • 1976 - Eric Carmen доаѓа на американската листа со најголемиот соло хит "All by Myself".
  • 1990 - USA No1 Sinead O’Connor “Nothing Compares 2 U” 4 w.
  • 1947 - роден е Iggy Pop.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје