Антена 5 Тим

Борис

Борис Пауновски

Водител, Музички новинар

boris@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
Depeche Mode, New Order, Morrissey, Duran Duran
Специјалност
англиски фудбал
Песни
Музички времеплов
  • 1947 - роден е Iggy Pop.
  • 1979 - USA No1 Amil Stewart “Knock On Wood” 1 w.
  • 1959 - роден е Robert Smith од the Cure
  • 1984 - USA No1 Phil Collins “Against All Odds” 3 w.
  • 1947 - роден е Ален Ворнер гитарист во групата Foundations.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје