Pink - What About Us


Музички времеплов
  • 1979 - USA No1 Amil Stewart “Knock On Wood” 1 w.
  • 1976 - Eric Carmen доаѓа на американската листа со најголемиот соло хит "All by Myself".
  • 1984 - USA No1 Phil Collins “Against All Odds” 3 w.
  • 1956 - USA No1 Elvis Presley “Heartbreak Hotel” 2 w.
  • 1947 - роден е Ален Ворнер гитарист во групата Foundations.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје