Parov Stelar - My Man


Музички времеплов
  • 1976 - Eric Carmen доаѓа на американската листа со најголемиот соло хит "All by Myself".
  • 1947 - роден е Iggy Pop.
  • 1979 - USA No1 Amil Stewart “Knock On Wood” 1 w.
  • 1990 - USA No1 Sinead O’Connor “Nothing Compares 2 U” 4 w.
  • 1947 - роден е Ален Ворнер гитарист во групата Foundations.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје