Мак Топ 5 03.03.2019


1
Откако си негова
Владо Јаневски
2 | 3 Недели во листата
21
2
Без тебе
Филип Јордановски
1 | 3 Недели во листата
1
3
Доволни
Cyrillic ft. Valery
2 | 2 Недели во листата
33
4
Љубов
Гуру Харе и Тамара
2 | 3 Недели во листата
2
5
Модерна љубов
Суперхикс
| 1 Недела во листата
15
Музички времеплов
  • 1949 - Роден е Ric Ocasek од The Cars (1978 UK No.3 'My Best Friend's Girl.' 1984 USА No.3 & 1985 UK No.4 'Drive').
  • 1996 - US No.1 Celine Dion 'Because You Loved Me'
  • 1972 - Родена е Beverly Knight (2002 UK No. 10 ‘Shoulda Woulda Coulda’).
  • 1968 - Роден е Damon Albarn, вокалист во Blur (1994 UK No.1 албум 'Park Life' - мине 2 години на британската топ листа, 1995 UK No. 1 'Country House' и уште 12 други UK Top 40 синглови) и на Gorillaz (2005 UK No.1 'Dare').
  • 1985 - Поранешниот фронтмен на Creedence Clearwater Revival, John Fogerty доаѓа на првото место на американската албумска листа со 'Centerfield.'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје