Нови Синглови

MAROON 5 ft. KENDRICK LAMAR - Don't Wanna Know

Ова не е првата соработка помеѓу Maroon 5 и Kendrick Lamar. Сигурно се сеќавате на заедничката песна од 2013 година, “YOLO”.
Сепак се чини дека се поуспешни во “Don’t Wanna Know”, сингл кој ќе се најде на новиот албум на бендот.

17.10.2016
Музички времеплов
  • 2003 - 50 Cent доаѓа на првото место на американската албумска листа со ‘Get Rich or Die Tryin’.
  • 1985 - Bruce Springsteen го добива првиот американски бр.1 албум 'Born In The USA'.
  • 1985 - USА No.1 Wham! Featuring George Michael 'Careless Whisper'
  • 1991 - Queen го добиваат седмиот британски бр.1 албум 'Innuendo'.
  • 1967 - UK No.1 Petula Clark 'This Is My Song'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје