Емисии


Светска топ листа

Преглед на топ листите од целиот свет.
Водител: PJ Bada
Термин: сабота од 18 до 20 часот
Музички времеплов
  • 2003 - Пред судот во Јужна Каролина, James Brown се извинува за сите дотогашни криминалистички дејства.
  • 1977 - US No.1 Stevie Wonder 'Sir Duke' (песна посветена на Duke Ellington)
  • 1983 - USА No.1 David Bowie 'Let's Dance'
  • 1941 - Роден е Ronald Isley од Isley Brothers.
  • 1948 - Роден е Leo Sayer.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје