Антена 5 Тим

Lefonque

Зоран Георгиев

Ди Џеј

Стил
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1961 - Роден е Andy Taylor, гитарист во Duran Duran и во Power Station (1985 UK No.14 'Some Like It Hot').
  • 1959 - UK No.1 Shirley Bassey 'As I Love You'
  • 1985 - Bruce Springsteen го добива првиот американски бр.1 албум 'Born In The USA'.
  • 1967 - UK No.1 Petula Clark 'This Is My Song'
  • 2003 - 50 Cent доаѓа на првото место на американската албумска листа со ‘Get Rich or Die Tryin’.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје