The Revivalists - Wish I Knew You


Музички времеплов
  • 1961 - Роден е Andy Taylor, гитарист во Duran Duran и во Power Station (1985 UK No.14 'Some Like It Hot').
  • 1985 - USА No.1 Wham! Featuring George Michael 'Careless Whisper'
  • 2003 - 50 Cent доаѓа на првото место на американската албумска листа со ‘Get Rich or Die Tryin’.
  • 1975 - Cher започнува сопствено неделно едночасовно музичко-комично шоу на CBS.
  • 1974 - Bob Dylan го добива првиот американски бр.1 албум 'Planet Waves'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје