Dua Lipa - New Rules


Музички времеплов
  • 1967 - UK No.1 Petula Clark 'This Is My Song'
  • 1961 - Роден е Andy Taylor, гитарист во Duran Duran и во Power Station (1985 UK No.14 'Some Like It Hot').
  • 1962 - Роден е Tony Kylie од Blow Monkeys (1987 UK No.5 'It Doesn't Have To Be This Way').
  • 2003 - Massive Attack доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘100th Window’.
  • 1985 - Bruce Springsteen го добива првиот американски бр.1 албум 'Born In The USA'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје