Zayn Malik feat. Sia - Dusk Till Dawn


Музички времеплов
  • 1961 - Роден е Andy Taylor, гитарист во Duran Duran и во Power Station (1985 UK No.14 'Some Like It Hot').
  • 1991 - UK No.1 Simpsons 'Do The Bartman'
  • 1975 - Cher започнува сопствено неделно едночасовно музичко-комично шоу на CBS.
  • 1967 - UK No.1 Petula Clark 'This Is My Song'
  • 2003 - Massive Attack доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘100th Window’.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје