Најбарани 22.09.2020


1
Dynamite
BTS
3160
2
Обично необичен ден
Каролина Гочева
41
3
Tick Tock
Clean Bandit feat Mabel & 24kGoldin
35
4
Те спомнувам
Ареа
32
5
Home
Adriatique & Marino Canal feat. Delhia De France
24
6
Skopje Forever
Nikeja
13
7
Не ме моли
Ayana
13
8
Who’s Laughing Now
Ava Max
13
9
I Feel Loved (Armen Miran Edit)
Depeche Mode
12
10
Ана
Суперхикс
10
11
Deep End Freestyle
Sleepy Hallow ft. Foushee
7
12
Jerusalema
Master KG feat. Nomcebo Zikode
7
13
Cardigan
Taylor Swift
7
14
Deep End
John Summit
6
15
Over Now
Calvin Harris x The Weeknd
6
16
Dance with me
Diplo ft. Thomas Rhett & Young Thug
5
17
Wave Rider
Fideles
5
18
Together
Sia
5
19
Alone (Original Mix)
Tale Of Us
5
20
Sunlight
BDM feat. Alex V
5
Музички времеплов
  • 1949 - Роден е David Coverdale, вокалист во Whitesnake. Is This Love
  • 1960 - Родена е Joan Jett. со Blackhearts, 'I Love Rock 'n' Roll').
  • 1999 - Diana Ross e уапсена на аеродормот Хитроу зашто не дозволила да биде претресена. Пејачката тврдела дека претставничката од обезбедувањето при претресот и ги допрела градите.
  • 1986 - Smiths потпишуваат договор со EMI вреден 1 милион фунти.
  • 1974 - За првпат се прикажува шоуто 'The Sonny Bono Comedy Revue'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје