Топ 10 @ 10 13.01.2020


1
Right On
Space Motion
| 1 Недела во листата
0
2
Hey Now (Newman Remix)
London Grammar
| 1 Недела во листата
0
3
Archangel (Sébastien Léger Remix)
Essay
| 1 Недела во листата
0
4
Meraki (Original mix)
BROSS
| 1 Недела во листата
0
5
Back From Finisterre (Mollono.Bass Remix)
Bonfante
| 1 Недела во листата
0
6
Overseas (Original Mix)
Fulltone
| 1 Недела во листата
0
7
Where Is Home
Guy Mantzur, Khen
| 1 Недела во листата
0
8
Night Rescue
Guy J, Clarian
| 1 Недела во листата
0
9
Midnight (Original Mix)
HOSH & 1979 Feat. Jalja
| 1 Недела во листата
0
10
Understand (Gorge Remix)
Rony Seikaly
| 1 Недела во листата
0
Музички времеплов
  • 1956 - Роден е Paul Young. 'Wherever I Lay My Hat, That's My Home'
  • 1967 - Jimi Hendrix Experience снимаат сесија за шоу на Радио Луксембург. Во барот на радиото направиле сметка од 2,5 фунти, а немале пари да ја платат.
  • 1999 - Fatboy Slim започнува 4-неделен престој на првото место на британската албумска листа со 'You've Come A Long Way Baby'. Rockafellar Skunk
  • 1994 - Donny Osmond учествува на добротворен бокс меч во Чикаго против поранешниот член на Partridge Family, Danny Bonaduce. Osmond изгубил 2-1.
  • 1987 - Kate Bush започнува двонеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'The Whole Story'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје