Мак Топ 5 15.12.2019


1
Кажи нешто ново
Тамара Стојковска
1 | 2 Недели во листата
82
2
Оди си
Виктор Апостоловски
2 | 2 Недели во листата
22
3
Без тебе нема кој да ме утеши
Игор Шарески
2 | 2 Недели во листата
15
4
Биди со мене
Наташа Малинкова
1 | 2 Недели во листата
6
5
Јави се
Мите Стоилков
| 1 Недела во листата
3
Музички времеплов
  • 1999 - Fatboy Slim започнува 4-неделен престој на првото место на британската албумска листа со 'You've Come A Long Way Baby'. Rockafellar Skunk
  • 1967 - Jimi Hendrix Experience снимаат сесија за шоу на Радио Луксембург. Во барот на радиото направиле сметка од 2,5 фунти, а немале пари да ја платат.
  • 1994 - Donny Osmond учествува на добротворен бокс меч во Чикаго против поранешниот член на Partridge Family, Danny Bonaduce. Osmond изгубил 2-1.
  • 1987 - Kate Bush започнува двонеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'The Whole Story'.
  • 1956 - Роден е Paul Young. 'Wherever I Lay My Hat, That's My Home'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје