Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија

Музички времеплов
  • 1974 - Bob Dylan го добива првиот американски бр.1 албум 'Planet Waves'.
  • 1956 - Роден е James Ingram (1987 UK No.8 со Linda Ronstadt - 'Somewhere Out There', 1990 USА No.1 'I Don't Have The Heart').
  • 1967 - UK No.1 Petula Clark 'This Is My Song'
  • 1991 - Queen го добиваат седмиот британски бр.1 албум 'Innuendo'.
  • 1982 - UK No.1 The Jam 'A Town Called Malice'/ 'Precious'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје