Плеј листа 22.09.2020


Wonders
Klingande
85
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
60
Lost Frequencies
Like I Love You
26
Thank U Next
Ariana Grande
22
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
25
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
25
Without Me
Halsey
30
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
13
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
13
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
71
Valentine
5 Seconds of Summer
11
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
36
Музички времеплов
  • 1986 - Smiths потпишуваат договор со EMI вреден 1 милион фунти.
  • 1949 - Роден е David Coverdale, вокалист во Whitesnake. Is This Love
  • 1960 - Родена е Joan Jett. со Blackhearts, 'I Love Rock 'n' Roll').
  • 1974 - За првпат се прикажува шоуто 'The Sonny Bono Comedy Revue'.
  • 1999 - Diana Ross e уапсена на аеродормот Хитроу зашто не дозволила да биде претресена. Пејачката тврдела дека претставничката од обезбедувањето при претресот и ги допрела градите.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје